שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

היום שאחרי...

עכשיו צריך להחליט איך
חוזרים לפעילות (לא) רגילה

גם אתכם משבר הקורונה תפס לא מוכנים?

משבר הקורונה הפתיע את כולנו, זה טבעם של משברים, הם נוטים לתפוס אותנו לא מוכנים, והשאלה איך יוצאים ממשבר תלויה מאוד בהתנהלות, תהליכי קבלת ההחלטות והפקת לקחים לקראת המשבר הבא. קל לכתוב, קשה יותר ליישם, ועם זאת מקבלי ההחלטות צריכים לייצר תוכנית פעולה ברורה ומסודרת.

למידע נוסף איך לצאת מהמשבר

ולהערך למשבר הבא

התרחיש הטוב, הרע והלא נודע

ניתן להעריך את הפגיעה הפיננסית בחברה אך לא ניתן להעריך מתי נחזור לפעילות סדירה ואיך
נראית פעילות "רגילה" בעתיד הקרוב, בעתיד הרחוק. ישנם נתונים ידועים שניתן לעבד ולבחון.
דבר אחד וודאי, בתקופה כזו חיוני להיעזר באנשי מקצוע שיוכלו לסייע לכם לבנות את תוכנית
השיקום הנכונה ביותר לעסק שלכם.

LP_300-03

הכנסות

ננתח ערוצים שנפגעו ספציפית או פגיעה רוחבית, דחייה בתשלומים, חובות אבודים ועוד

LP_300-06

הוצאות

קבועות שהשתנו / שנרצה לשנות: עובדים בחל"ת, תקורה, הוצאות תקשורת, ספקים

LP_300-04

משאבים

תזרים לחודשים הקרובים: מזומנים, אשראי, מקורות מימון

LP_300-05

הסקת מסקנות

הצעדים שכבר ננקטו, השפעתם על הפעילות ואיך תסיים החברה את השנה

בזמן קצר נבנה יחד אסטרטגיה להמשך

נעים להכיר, שחר שרון, יועצת עסקית פיננסית, בעברי סמנכ"ל ומנהלת כספים, כיום מלווה מנכ"לים ובעלי עסקים במיצוי הפוטנציאל הפיננסי העסקי שלהם בעיתות משבר ובפעילות שוטפת

"גיבשתי מתודה לבחינת היכולות הכלכליות של העסק, ההשלכות של הצעדים שננקטו ובניית תוכנית פעולה להמשך. אנחנו נמצאים בתקופה של אי ודאות וחייבים להערך עסקית למספר תסריטים של חזרה לפעילות.

בזמן קצר נכין יחד תוכנית אשר תכלול: בקרת נזקים פיננסית ובחינה מחודשת של העסק הכוללת את תנאי השוק, לקוחות, עובדים, מלאי, מקורות מימון ובעיקר בניית אסטרטגיה להמשך".

לקוחות ממליצים

"לפני כחצי שנה, כולנו היינו עסוקים בתכנון שנת 2020 תקציב, תכניות פיתוח והתייעלות, מנועי צמיחה. ואז, חודשיים לתוך השנה, הגיעה הקורונה והביאה לפתחנו מציאות שלא הופיעה באף תסריט. היא חייבה התארגנות מהירה תוך כדי תנועה ושינויים יומיומיים בהנחיות שגררו בעיקר תגובה להנחיות שהונחתו ומעט מאד יכולת לתכנן.
כפי שאני רואה זאת, עתה הגיעה העת של כל מנהל ובעל חברה, להתחיל לתכנן קדימה את המשך הפעילות. להסתכל על המשמעויות, למפות את ההשלכות, ולנסות לצפות עד כמה שניתן את המשך הצעדים.
חלק דרמטי בתכנון הוא הסתכלות ואמדן של הפן הפיננסי, התזרימי והשפעתו לאורך החודשים הקרובים. בחרתי בשחר, שתיקח אותי יד ביד לתוך מהלך של בחינה מחודשת של כל ההנחות שליוו את תכניות העבודה, עדכון של התחזיות ומחשבה מושכלת על התרחישים השונים תחת הנחות עבודה שונות.
ממליצה בחום רב על שחר שמשלבת מקצועיות וידע לצד אישיות נעימה שחשובה לא פחות בתוך תהליך מהסוג הזה. בעיני אלה לא מותרות, זו חובה לטובת המשך התנהלות תקינה ולעיתים אפילו צמיחה".

הדס זאבי – מנכ"ל
לבנת פורן

"חברתנו, כמו גופים עסקיים רבים במשק, מנסה להתמודד עם שתי תופעות עיקריות של "משבר הקורנה": נזקים ישירים והיקפים ואי ודאות עסקית קיצונית, ללא תקדים. לא ברור עד כמה החזרה לשגרה תהיה מהירה והחשוב – מה צפוי לשוק שאנו פועלים בו ואיזה שינויים צפויים להתרחש. 

תחום תשתיות ואנרגיה, שאנו פועלים בו, תלוי בגורמים רבים: צרכנים, משקיעים, קבלנים, תקציבי מדינה, רגולטורים ועוד שגם בימי השיגרה מרוכבים לחיזוי. שחר שרון מציעה חשיבה רציונלית עסקית שמאפשרת לבנות תקציב ולגייס משאבים נדרשים בעין הסערה, לבנות קרקע יציבה ככל שניתן, בחזרה לשליטה עסקית. אנו כבר מסיימים לבנות תקציב, גמיש ומתעדכן בהתאם להתרחשויות, שמגדיר את היעדים לקראת סוף שנת 2020, את המשאבים הנדרשים, דגשים להקטנת הסיכונים ואיתור הזדמנויות בשוק המשתנה. 

אנו נעזרים בשירותיה של שחר שרון גם בשגרה וכעת קיבלנו ערך מוסף, אולי החשוב, בעת המשבר."

ד"ר אהרון בר-דב – בעלים ומנכ"ל
בר-דב הנדסה וניהול בע"מ

למידע נוסף איך לצאת מהמשבר ולהערך למשבר הבא

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שלחו לנו וואטסאפ